W meczu 8. kolejki rozgrywek U17 Pomorskiego Okręgowego Związku Koszykówki SMS PZKosz Władysławowo po wyrównanym starciu odniósł cenne zwycięstwo z zespołem Energa Frages Słupsk 59:53. Najwięcej punktów dla gospodarzy zdobył Antoni Juraszewski 10.

Jeszcze we wtorek drużyna U17 SMS PZKosz Władysławowo odrabiała ligowe zaległości, pewnie pokonując Szkołę Gortata Politechnikę Gdańsk 126:46. Natomiast już w sobotę w samo południe czekało ich dużo większe wyzwanie. Było nim starcie z zespołem Energa Frages Słupsk, prowadzonym przez legendę tamtejszej koszykówki, Mirosława Lisztwana. Jego podopieczni z kolei w poprzedniej kolejce uporali się z Energa II Gdynia 84:57.

Początek sobotniego starcia należał do gospodarzy, którzy wygrali premierową odsłonę 23:16. Stało się tak dzięki lepszej egzekucji w ataku oraz twardej grze na tablicach. Tam można było liczyć na skuteczność, którą popisywał się Benjamin Nhial.

Drugą kwartę można określić słowem stagnacja. Obie drużyny zacięły się w ataku. Akcje straciły na płynność, co negatywnie odbiło się na skuteczności. Rezultat 7:7 sprawił, że do przerwy to gospodarze prowadzili 30:23. Obaj trenerzy mieli o czym rozmawiać w szatni przed kolejną odsłoną gry.

Najwyraźniej ich uwagi poskutkowały, bo oba zespoły wyszły na parkiet z nową energią. Co prawda dalej szwankowała skuteczność, ale SMS do swojego wcześniejszego prowadzenia dorzucił jeszcze dwa punkty.

Gospodarze nie chcieli doprowadzić do nerwowej końcówki i w ostatniej kwarcie wrzucili wyższy bieg. Kilka celnych prób z dystansu spowodowało, że ich przewaga urosła do rozmiarów dwucyfrowych. Gdy wydawało się, że nic tego dnia nie jest w stanie odebrać im wygranej, to goście rzucili się do odrabiania strat. Wyższa obrona przyniosła im kilka kontr, które z łatwością zamienili na punkty. Na kilka minut przed końcem meczu byli w stanie zbliżyć się do miejscowych na odległość, ledwie dwóch akcji. SMS jednak skutecznie odparł ataki słupszczan i ostatecznie odniósł cenną wygraną 59:53. Kluczem do sukcesu tego dnia była zespołowość. Co prawda tylko Antoni Juraszewski dobił do granicy 10 punktów, ale jego pozostali koledzy również dorzucili swoją cegiełkę do wygranej. Był to mecz, w którym królowała defensywa. Po stronie przyjezdnych na wyróżnienie zasługuje z kolei Nikodem Oleksy, zdobywca 25 „oczek”.

Zawodnicy z drużyny U 17 nie mają zbyt dużo czasu na odpoczynek, gdyż już we wtorek, 28 listopada czeka ich wyjazdowe starcie z Politechniką Gdańsk. Początek meczu zaplanowano na godz. 18:45.