W meczu 12. kolejki rozgrywek U17 Pomorskiego Okręgowego Związku Koszykówki SMS PZKosz Władysławowo pewnie pokonał na wyjeździe Szkołę Gortata Politechnikę II Gdańsk 98:42. Najlepszym strzelcem przyjezdnych był Benjamin Nhial, zdobywca 23 punktów.

Koszykarze SMS PZKosz Władysławowo mają pracowity początek roku w rozgrywkach U17. W piątek wygrali w Gdyni z drugim zespołem Energa GAK, by już w sobotę udać się do Gdańska na mecz z drugim zespołem Politechniki.

Już pierwsza kwarta wygrana przez gości w stosunku 29:5 ustawiła dalszy przebieg meczu. Wypracowanie tak znacznej przewagi, możliwe było m.in. dzięki wyraźnej dominacji w strefie podkoszowej.

Druga  kwarta była  już trochę gorsza w wykonaniu SMS-u. Mimo to przyjezdni i  tak  powiększyli swoją przewagę. Po pierwszej połowie  wynik na tablicy świetlnej wynosił 17:54.

Po zmianie stron goście pilnowali wyniku i cały czas odjeżdżali swoim rywalom.  Było to spowodowane dobrym bieganiem do kontr oraz właściwą egzekucją akcji spod kosza. Po kolejnych 10 minutach gry było 30:74.

Ostatnia kwarta to już tylko dopełnienie formalności. Mecz zakończył się wynikiem 42:98. Najlepszym strzelcem przyjezdnych był Benjamin Nhial, zdobywca 23 punktów. Z kolei Rafał Matyga zagrał drugi z rzędu dobry mecz, aplikując rywalom 20 „oczek”. Imponująca regularność na początku 2024 roku. W kolejnym meczu tych rozgrywek do Władysławowa przyjedzie 1. drużyna Politechniki Gdańsk, Spotkanie odbędzie się 13 stycznia o godz. 11:00. Zapraszamy do kibicowania.