W meczu 10. kolejki rozgrywek U17 Pomorskiego Okręgowego Związku Koszykówki SMS PZKosz Władysławowo pewnie pokonał na wyjeździe zespół Energa GAK II Gdynia 99:76. Najlepszym strzelcem przyjezdnych był Rafał Matyga autor, aż 34 punktów.

Koszykarze SMS PZKosz Władysławowo po przerwie świąteczno-noworocznej wrócili na ligowe parkiety. Pierwszym starciem w 2024 roku był wyjazdowy mecz z Energą GAK Gdynia w ramach 10. kolejki rozgrywek U17.

Pierwsza część gry nie rozpoczęła się po myśli  graczy z Władysławowa, Drużyna gospodarzy forsowała grę pod kosz, dzięki czemu wynik długo był na styku. Finalnie SMS wygrał tę kwartę 24:19, ale miejscowi nie zamierzali schodzić z obranego kursu.

Druga kwarta była niestety bardzo słaba w wykonaniu drużyny Michała Mroza. Ekipa gdyńskiego GAK- u skrzętnie to wykorzystała. Z dobrej obrony, wypracowywała sobie dogodne pozycje w strefie podkoszowej. W efekcie do przerwy na tablicy widniał wynik 45:37.

W drugiej połowie meczu ekipa z Władysławowa zaprezentowała już bardziej poukładaną koszykówkę, co przełożyło się na lepszą grę po obu stronach parkietu. W rezultacie po trzech kwartach było 64:69.

W ostatnich dziesięciu minutach SMS dokończył dzieła. Dobra obrona pozwoliła na zdobywanie łatwych punktów z kontrataku. Ostatecznie mecz  zakończył się wynikiem 76:99. Tym samym koszykarze z Władysławowa udanie otworzyli rok 2024. Oprócz indywidualnego wyczynu Rafała Matygi (34 punkty), warto podkreślić fakt, że każdy zawodnik dołożył swoją cegiełkę do tej wygranej